Pracownia Tomografii Komputerowej (TK)

SPZOZ w Świdnicy
RSS "Latawiec"
ul. Leśna 27-29
58-100 Świdnica

Rejestracja osobista:
w dni robocze od pon. do piątku
w godzinach 8 00 - 18 00

Rejestracja telefoniczna:
w dni robocze od pon. do piątku
w godz. 9 00 - 15 00

INFOLINIA 74 630 60 60

Rejestracja przy pomocy e-mail: wiadomość ze skanem skierowania do właściwej pracowni (jeżeli jest wystawione) wraz z podaniem telefonu kontaktowego należy wysłać na adres e-mail: rejestracja.TK@szpital.swidnica.pl
Odpowiedź zostanie wysłana na adres poczty elektronicznej nadawcy w terminie do 2-3 dni roboczych.

Pracownia czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8 00 -18 00. Wydawanie wyników w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8 00 - 18 00. Badania ambulatoryjne wykonywane po wcześniejszej rejestracji.

W Pracowni wykonywane są badania dla pacjentów oddziałów szpitalnych, a także badania ambulatoryjne bezpłatnie (w ramach kontraktu z NFZ) oraz odpłatnie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cenową.

W naszej Pracowni Tomografii Komputerowej został zainstalowany 32-rzędowy tomograf firmy GE. Zastosowanie wielorzędowego aparatu spowodowało: skrócenie czasu badania, ograniczenie dawki promieniowania dla pacjenta, zredukowanie objętości podawanego środka cieniującego, wykonywanie badań naczyniowych, podwyższenie jakości wielofazowych badań kontrastowych, objęcie większego obszaru ciała podczas badania na wstrzymanym oddechu, uzyskanie cieńszych warstw.

Badania tomograficzne wymagają przygotowania pacjenta.
Zawsze należy przygotować pacjenta do ewentualności dożylnego podania środka cieniującego. W związku z powyższym pacjent powinien zgłosić się na badanie TK na czczo lub po lekkim posiłku, jeśli od jego spożycia upłyneło min. 6 godz. dodatkowe przygotowanie  pacjenta  do badania jamy brzusznej, szczególnie miednicy małej, polega na doustnym podaniu 1 godzinnie przed badaniem środka cieniującego. Pacjent zostaje poinformowany o przebiegu badania już bezpośrednio w Pracowni.
Dla otrzymania czytelnych obrazów konieczne jest wstrzymanie oddechu w trakcie badania. Pacjenci niespokojni, pobudzeni mogą wymagać krótkiego znieczulenia.

Dla wykonania badania tomografii komputerowej wymagane jest skierowanie od lekarza POZ lub lekarza specjalisty.