Życzenia z Okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom, a w szczególności naszym Małym Pacjentom, życzymy dużo zdrowia i samych cudownych dni, pełnych, przygód, śmiechu i beztroski ❤🎈🎁

 

Przy tej okazji pragniemy również serdecznie podziękować firmie Prekursor Artystyczny Bamm Baamm z Krakowa, za

31 maja – Światowy Dzień Bez Tytoniu

31 maja na całym świecie obchodzony jest Dzień Bez Tytoniu. Celem inicjatywy, zapoczątkowanej w 1987r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jest zwiększenie świadomości na temat szkodliwości palenia tytoniu, oraz zachęcenie do rzucenia tego niebezpiecznego nałogu.

Tegoroczne hasło kampanii Światowego

Życzenia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Diagnosty Laboratoryjnego

Z okazji przypadającego 27 maja Ogólnopolskiego Dnia Diagnosty Laboratoryjnego, wszystkim Diagnostom a w szczególności Pracownikom naszych Laboratoriów, składamy najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za Waszą niezwykle ważną pracę.

Rola diagnosty laboratoryjnego w procesie leczenia pacjenta jest nieoceniona. Diagnostyka laboratoryjna to

5 maja – Światowy Dzień Higieny Rąk

W 2024 roku Światowy Dzień Higieny Rąk przypada na 5 maja. Pandemia sprawiła, że to święto jeszcze nigdy nie było tak ważne. 5 maja to dzień, w którym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na higienę rąk.

Mycie rąk może uratować wiele

Kolejny, gigantyczny guz jajnika zoperowany w naszym szpitalu

W kwietniu ubiegłego roku informowaliśmy, że nasi lekarze ginekolodzy przeprowadzili operację usunięcia gigantycznego guza jajnika, ważącego około 20 kg,  u 38-letniej pacjentki.

Niemal dokładnie rok po tym spektakularnym zabiegu, trafiła do nas kolejna pacjentka, w której ciele urósł 15 kilogramowy

Czy wiesz, że poronienie wcale nie musi oznaczać łyżeczkowania macicy?

Stosowanym w naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym standardem postępowania w przypadku niepowodzeń ciąży i konieczności zabiegowego opróżnienia jamy macicy po poronieniu jest zastosowanie metody próżniowej (aspiracyjnej).

Metoda próżniowa (w przeciwieństwie do łyżeczkowania) nie kaleczy macicy, dzięki czemu:

– redukujemy ryzyko powstawania