26 stycznia – Ogólnopolski Dzień Transplantacji

26 stycznia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Transplantacja czyli przeszczep narządów to bardzo często jedyny sposób na uratowanie czyjegoś życia. Narząd można przeszczepić w całości lub tylko w części, z jednego ciała na inne lub w obrębie tego samego ciała. …

Życzenia z okazji Dnia Sekretarki i Sekretarza

Z okazji przypadającego 25 stycznia Dnia Sekretarki i Sekretarza, wszystkim świętującym w tym dniu, a w szczególności Sekretarkom, Sekretarkom Medycznym i Sekretarzom Medycznym zatrudnionym w SPZOZ w Świdnicy składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z podziękowaniami za Waszą pracę

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w tym roku przypada w w dniach 16-22 stycznia. Z wydarzeniem od lat wiąże się inicjatywa Pink Lips Project, mająca na celu popularyzację wykonywania regularnych badań cytologicznych, szerzenie informacji o raku szyjki macicy

Komunikat Wojewody Dolnośląskiego

Wojewoda Dolnośląski przypomina o możliwości korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), będącego darmową i powszechną usługą umożliwiającą powiadamianie obywateli o zagrożeniach, dostępną m.in. poprzez telefony komórkowe.

W RSO umieszczane są różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne. …

Nasi Medycy nominowani do tytułu Osobowość Roku 2022

Miło nam poinformować, że dwoje naszych lekarzy otrzymało nominację w Plebiscycie Osobowość Roku 2022, prowadzonym w województwie dolnośląskim przez Gazetę Wrocławską.

Nominację w kategorii: Działalność społeczna i charytatywna uzyskali:
  • dr n. med. Ewa Kilar, Lekarz Kierujący Oddziałem Onkologii

Informacja dotycząca odwiedzin

W związku z występującym na terenie kraju wzrostem zakażeń wirusowych szerzących się drogą kropelkową i oddechową oraz stanem aktualnie hospitalizowanych chorych, w trosce o ich dobro do dnia 31.01.2023 r. obowiązuje ZAKAZ ODWIEDZIN w oddziałach:

🔴Neurologicznym
🔴Dziecięcym
🔴Kardiologicznym

W szczególnych …

Komisarz Lew odwiedził naszych Małych Pacjentów

Z okazji przypadających dziś Mikołajek do naszych małych Pacjentów z Oddziałów Dziecięcego i Otolaryngologicznego zawitali mili goście.
Funkcjonariusze świdnickiej komendy w towarzystwie Komisarza Lwa obdarowali dzieci pięknymi prezentami wywołując uśmiech na ich małych buźkach. 
 
W ręce najmłodszych, ku ich wielkiej