Oddział Okulistyczny z Pododdziałem Okulistycznym Dziecięcym

SP ZOZ w Świdnicy
Regionalny Szpital Specjalistyczny "Latawiec"

ul. Leśnej 27-29
58-100 Świdnica

KONTAKT w dni powszednie w godz. 7:00-14:30
Lekarz Kierujący:
Pielęgniarka Oddziałowa:
Sekretariat:

KONTAKT w dni powszednie po godz. 15:00, w święta oraz w weekendy:
Dyżurka lekarska:
Dyżurka pielęgniarska:

m.smolarek-wicher@szpital.swidnica.pl

Oddział okulistyczny, liczący 16 łóżek świadczy usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób. Personel oddziału to specjaliści, którzy zdobyli wiedzę i doświadczenie w różnych ośrodkach oraz stale podnoszą swoje kwalifikacje. Życzliwy i fachowy personel zapewnia miłą atmosferę podczas pobytu na oddziale.

Spośród zabiegów operacyjnych wykonuje się głównie:

a także drobne zabiegi:

• plastykę w zakresie powiek ze wskazań okulistycznych,
    • usuwanie gradówek,
    • operację skrzydlika,
    • sondowanie dróg łzowych.
Wykonywane są również zabiegi laseroterapii laserem neodymowym - YAG oraz laserem argonowym. Istnieje możliwość przeprowadzenia badań diagnostycznych angiografii fluoresceinowej, OCT i angio-OCT. Prowadzony jest również program lekowy leczenia AMD.
Przy oddziale czynna jest Specjalistyczna Poradnia Okulistyczna, gdzie przyjmowani są wszyscy pacjenci po wcześniejszej rejestracji.
Pacjentów do zapisy na operację zaćmy zapraszamy do sekretariatu Oddziału (II piętro).

Odział pełni dyżur przez całą dobę, a pacjenci w nagłych przypadkach przyjmowani są bez skierowań po godz. 15:00.