Kolejne zszyte serce przez świdnickich chirurgów.

20 czerwca 2012r. odbył się spektakularny zabieg zszycia serca 57 letniemu mężczyźnie przywiezionemu przez pogotowie z raną kłutą klatki piersiowej zadanej podczas bójki.

Pacjent w bardzo ciężkim stanie z rozległą głęboką raną kłutą prawego przedsionka serca z krwotokiem z worka osierdziowego trafił do RSS „Latawiec” (w tak ciężkich sytuacjach nie ma mowy o transporcie chorego nawet śmigłowcem).

Operację wykonał zespół trzech świdnickich lekarzy dr n. med. Adam Biernacki, dr Arkadiusz Spilarewicz – chirurg oraz dr Dariusz Chruścik – anestezjolog.

To trzecia podobna udana operacja wykonana przez dr n med Adama Biernackiego z zespołem świdnickich lekarzy chirurgów.

Ten człowiek miał ogromne szczęście, że trafił na tak wyspecjalizowaną kadrę lekarzy dr Arkadiusza Spilarewicza – chirurga oraz dr Dariusza Chruścika – anestezjologa, minuty dzieliły go od najgorszego” mówił dr n med. Adam Biernacki.
Aktualnie pacjent przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej RSS „Latawiec”.