Apel o pomoc w zakupie urządzenia na Oddział Onkologii Klinicznej

WAŻNE      –      APEL O POMOC W ZAKUPIE URZĄDZENIA 
NA ODDZIAŁ ONKOLOGII KLINICZNEJ  W  ŚWIDNICY
System Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN – to system dzięki któremu Pacjentki  z chorobą nowotworową,  stosując chemioterapię, będą miały możliwość zachowania swoich własnych włosów.
Pierwsze myśli Pacjentek, związane z tym, że urządzenie pozwala zachować włosy w trakcie chemioterapii, upozytywniają proces leczenia.
Wypadanie włosów jest problemem szczególnie ważnym dla kobiet i także w niektórych sytuacjach dla mężczyzn.
Statystyki mówią, że aż 8% kobiet odmawia chemioterapii ze względu na strach przed utratą włosów. Pytanie  „Czy mi wypadną włosy?”, często jest pierwszym pytaniem zadawanym lekarzowi przez Pacjentki.
Mimo, że niepodważalnie najważniejszy jest powrót do zdrowia, to aspekt zachowania włosów przez Pacjentki pozwala im bardziej skupić się na problemie „zdrowienia”.
Zachowanie włosów daje możliwość pozostania anonimowym w trakcie leczenia, a nie każdy chce „oznajmiać całemu światu” co go spotkało.
 
Urządzenie jest dostępne w 2 placówkach na Dolnym Śląsku.
Stosowanie „Systemu Chłodzenia” w trakcie chemioterapii bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość życia Pacjentek i teraz wiele z nich wybiera te ośrodki, w których może skorzystać z takiego sprzętu.
System Chłodzenia Skóry Głowy” w trakcie chemioterapii nie jest postępowaniem standardowym i dlatego dla SPZOZ w Świdnicy priorytetem jest zabezpieczenie w pierwszej kolejności skutecznego leczenia pacjentów.
Dlatego poszukujemy firm, osób fizycznych czy instytucji które chciałyby wspomóc zakup urządzenia dla Oddziału Onkologii Klinicznej w Świdnicy.
Personel medyczny pracujący na onkologii w Świdnicy zwraca się z prośbą o pomoc finansową w kwestii zakupu urządzenia przez SPZOZ w Świdnicy.
Wpłatę darowizny lub 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego prosimy kierować na subkonto  Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia – DOLFROZ
Rachunek Bankowy: Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław.

Nr Konta 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 z dopiskiem Latawiec.