Badanie satysfakcji pacjenta fot. A.Szymczuk

W każdy czwartek w godzinach popołudniowych wolontariusze z Ligii Kobiet Polskich – Oddział w Świdnicy przeprowadzają badanie satysfakcji pacjenta na oddziałach: kardiologia, neurologia, gastroenterologia, ginekologia i położnictwo, chorób wewnętrznych, chirurgia, ortopedia.
Wolontariusze mają pełną niezależność i swobodę w przeprowadzaniu ankietyzacji (zgodnie z zaleceniami metodologicznymi CMJ w Krakowie).
Badania satysfakcji pacjenta odbywają się w SP ZOZ w Świdnicy cyklicznie. Jednak te są pierwsze, które przeprowadzają wolontariusze.
Ankietyzacja prowadzona jest z pacjentami, którzy przebywają na oddziałach szpitalnych nie krócej niż 48 godzin. Wolontariusze pomagają wypełnić gotowy formularz ankiety, który szpital zakupił w CMJ w Krakowie.

{gallery}galeria/2010_wolontariusze_badanie{/gallery}