Blok Porodowy z nowym wyposażeniem

 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy w ramach realizacji zadania pn.: „Zakupy inwestycyjne w zakresie perinatologii” zakupił wózek anestezjologiczny na blok porodowy, celem uzupełnienia bazy sprzętowej, stanowiącej nowoczesne wyposażenie w dziedzinie położnictwa.

Zakupiony w ramach zadania sprzęt stanowi wyposażenie Bloku Porodowego, który jest częścią Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Patologii Ciąży SP ZOZ w Świdnicy, z przeznaczeniem dla poprawy standardu świadczeń z zakresu opieki perinatologicznej.

Na zakup ww. sprzętu szpital pozyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach Porozumienia nr DZ.Z.1053.2013, zawartego w dniu 15 kwietnia 2013 roku. Wcześniej w ramach tego samego programu Oddział Ginekologiczno-Położniczy wzbogacił się  m.in. o dwa kardiotokogramy Luckcome L8P, fotel ginekologiczny FG-01 z wyposażeniem, taboret porodowy z siedziskiem dla partnera Dullstein-Gebarhocker oraz głowicę typu SP6-12 do ultrasonografu Voluson 730 Pro.

Łączna wartość zakupionego w ramach programu sprzętu w latach 2012-2013 wyniosła 64.055,22 zł. z czego niemal 85%, tj. 54.400,00 zł. pochodziło ze środków Województwa Dolnośląskiego.