„Diagnostyka Genetyczna w Onkologii” – konferencja w Polanicy Zdrój

 11 grudnia 2010r. w Sali Koncertowej Pijalni Wód Mineralnych w Polanicy Zdrój odbędzie się Dolnośląska Konferencja „DIAGNOSTYKA GENETYCZNA W ONKOLOGII”.
VI już dolnośląska Konferencja Genetyka w Onkologii cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród środowiska służby zdrowia z terenu dolnego śląska. Przez ostatnich 5 lat konferencja organizowana była na terenie miasta Świdnicy. Ze względu na podjętą współpracę z NZOZ „Eskulap” z Polanicy Zdrój jako partnera w realizacji programu opieki nad rodzinami wysokiego dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na nowotwory złośliwe (finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia) skorzystaliśmy  z udanych doświadczeń przy realizacji programu i rozszerzyć zakres prowadzonych działań.

Patronat naukowy nad konferencją objęli:
Prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński
, konsultant krajowy w zakresie Genetyki Klinicznej, PUM Szczecin.
Prof. dr hab. n. med. Maria Sąsiadek,  Konsultant Regionalny ds. Genetyki Klinicznej Województwa Dolnośląskiego, kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Dr hab. Ewa Starzyńska-Kościuszko, prof. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie –  Dyrektor Instytutu Filozofii, Wydział Humanistyczny.
Dr hab. Tadeusz Kobierzycki, prof. filozofii na  Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz profesor psychologii na Uniwersytecie Trnavskim w Bratysławie.

Patronat  organizacyjny konferencji:
Dyrektor RSS „Latawiec” SP ZOZ w Świdnicy, Jacek Domejko.
Poradnia Genetyczna działająca przy RSS „Latawiec” w Świdnicy, dr n. med. Ewa Kilar.
Prezes NZOZ „ESKULAP”, dr Agnieszka Pawłowska, dr Waldemar Leśnikowski.
Patronat  honorowy objął:
Burmistrz Urzędu Miasta Polanicy Zdrój, Pan Jerzy Terlecki