Dr Jan Zieńczuk – jeden z najbardziej znanych świdnickich lekarzy, nie żyje.

Dr Jan Zieńczuk  lekarz kierujący oddziałem fizjologii i patologii noworodka zmarł 11 sierpnia 2012r.
Mądry, wykształcony, z wielką elegancją wieloletni pracownik szpitala, długoletni ordynator i lekarz kierujący oddziałem, miał 64 lata. Był znakomitym lekarzem i człowiekiem. Stworzył oddział fizjologii i patologii noworodka w RSS „Latawiec” na najwyższym poziomie, zawsze dbał o swoich najmniejszych pacjentów. Chętnie dzielił się wiedzą i swoją pasją fotografowaniem przyrody. Świdnickie noworodki zawdzięczają mu bardzo dużo. Otrzymał dziesiątki  podziękowań od wdzięcznych pacjentów.
Głęboki żal z powodu śmierci dr Jana Zieńczuka wyraził p.o Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Zbigniew Kubiaczyk: Odejście dr Jana Zieńczuka to odejście wspaniałego kolegi, który zostawił po sobie masę dobrych myśli. Umiał łączyć swoje powołanie i  pasję w świecie medycyny oraz nieść pomoc drugiemu człowiekowi. To smutny czas dla nas ale przede wszystkim dla naszych pacjentów.

Ceremonia Pogrzebowa odbędzie się w dniu 16.08.2012r. o godz. 13:00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Słowiańskiej w Świdnicy.