Fundacja 3 Maliny wsparła naszych Pacjentów po zabiegu mastektomii

Dzięki wspaniałej inicjatywie Fundacji 3 Maliny do naszego szpitala trafiły własnoręcznie szyte poduchy i torebki na butelki Redona dla pacjentów po mastektomii.

W minioną sobotę, 5 listopada w Sobótce odbyło się malinowe spotkanie – warsztaty z szycia dla pacjentek po mastektomii. Działające w Fundacji 3 Maliny wolontariuszki pokonały 500 kilometrów, żeby wspólnie z przedstawicielami Fundacji Aktywni Ślężanie przygotować niespodziankę dla naszych pacjentów onkologicznych.

W efekcie malinowego spotkania powstało 100 poduch w kształcie serca i 184 torebki na butelki Redona, które trafiły już do naszych Oddziałów Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej oraz  Onkologii Klinicznej.

Poduchy w kształcie serca włożone pod pachę powodują lepszy przepływ limfy, łagodzą ból oraz skutecznie zakrywają miejsce po operacji np. w sytuacji zapięcia samochodowych pasów bezpieczeństwa. Z kolei w torebkach pacjentki mogą schować butelkę z drenem,  służącą do odsysania ran.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę szczytną inicjatywę, a w szczególności Fundacji 3 Maliny za pamięć o naszych pacjentach onkologicznych 💝👏