Jesteśmy na podium według rankingu WPROST

Szanowni Państwo,
Z wielką przyjemnością informujemy, że Oddział Okulistyczny z Pododdziałem Dziecięcym RSS „Latawiec”, kierowany przez dr Marię Smolarek Wicher, zdobył 1 miejsce na Dolnym Śląsku i 7 miejsce w Polsce wśród najlepszych oddziałów okulistycznych według rankingu „WPROST”.
Ankieta, na podstawie której oceniono nasz oddział, obejmowała takie zagadnienia jak analiza schorzeń: odwarstwienie siatkówki, jaskrę, retinopatię cukrzycową, zaćmę, zmiany chorobowe powiek (guzy, zniekształcenia wrodzone bądź nabyte), zmiany na rogówce oka.
Na tak wysoką pozycję miała wpływ także ocena obszarów takich jak: długość pobytu na oddziale, ilość tych samych pacjentów przyjętych na oddział w ciągu miesiąca od daty ich wypisania, ilość wykonywanych zabiegów, struktura hospitalizacji, warunki bytowe pacjentów, zakres diagnostyki dostępnej na miejscu w szpitalu, ilość łóżek, posiadane certyfikaty jakości i akredytacji, ilość leczonych, opinia wzajemna 3 innych oddziałów spoza własnego szpitala.

Nagrodę na Gali „Orły Wprost” odebrała Pani dr Maria Smolarek Wicher.
Z pośród 15 oddziałów funkcjonujących przy RSS „Latawiec” zgłoszono również do rankingu Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. 
Zdobyły one wysokie, bo trzecie miejsce na Dolnym Śląsku:
– w leczeniu nowotworów układu pokarmowego zdobył Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej kierowany przez dr n. med. Adana Biernackiego.
– w zakresie zabiegów ortopedycznych Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej kierowany przez dr Józefa Kortę.