Jesteśmy na szczycie w Województwie i mamy podwójną wygraną w Polsce

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy w tegorocznym  rankingu szpitali dziennika „Rzeczpospolita ” zajął 1 miejsce w Województwie Dolnośląskim 8 miejsce w kraju w kategorii szpitali publicznych wielospecjalistycznych  oraz 10 miejsce w kategorii jakość opieki medycznej. W rankingu uczestniczyły 254 szpitale z całej Polski.

Ranking dla „Rzeczpospolitej” opracowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Centrum oceniało m.in.: zarządzanie szpitalem, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług dla pacjenta, certyfikaty jakości zdobyte przez szpital,  komfort pobytu pacjenta i wniesione skargi. Maksymalnie szpital mógł zdobyć 1000 punktów. Nasz szpital zdobył 866,18 punktów (w 2011 roku 860).

W tegorocznym rankingu tzw. „Złotej Setki Szpitali” Rzeczpospolitej, oprócz świdnickiego szpitala uczestniczyły jeszcze szpitale z Wałbrzycha, Wrocławia, Kłodzka, Polanicy Zdrój, Lubina.

Najwyższą 1 pozycję w województwie zajął nasz szpital. W rankingu „Rzeczpospolitej” zajmowaliśmy już, m.in.: dwukrotnie 8 miejsce w kraju i od lat zajmujemy 1 miejsce na Dolnym Śląsku.

Przypominamy, że poprzednich latach  zostaliśmy wyróżnieni jako jedni z  najlepszych w kraju wg Rankingu Szpitali przeprowadzonego przez Newsweek Polska i Towarzystwo Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej.

Zobacz pełne wyniki rankingu.