Nasza Pracownia Endoskopowa została doposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny

Wysokiej klasy urządzenia mające zastosowanie w diagnostyce endoskopowej są już dostępne w naszym szpitalu. W ramach inwestycji, poczynionej w całości ze środków własnych szpitala, zakupiliśmy najnowocześniejszy zestaw do endoskopii tj. system EVIS X1 marki Olympus, endosonograf i dwa duoendoskopy – urządzenia służące do diagnozowania chorób układu pokarmowego, a także bronchoskop – pozwalający na endoskopowe badanie dróg oddechowych. Całkowity koszt inwestycji to blisko 1,3 mln zł.
Zaawansowany technologicznie sprzęt znacząco poprawi możliwości diagnostyczne naszych specjalistów, a to z kolei bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo pacjenta i trafność diagnozy. System endoskopii EVIS X1 pozwala na obrazowanie w jakości 4 K. Uzyskany podczas badań obraz umożliwia dostrzeżenie bardzo wczesnych zmian nowotworowych lub miejsc „wysokiego ryzyka”. Zwiększenie widoczności podejrzanych tkanek jest niezwykle ważne w kontekście wskaźnika wykrywalności i dalszych rokowań pacjenta. EVIS X1 udostępniając nowe, łatwe w użyciu technologie wykrywania, charakteryzacji i leczenia zaburzeń żołądkowo-jelitowych, a także chorób oskrzeli wspomaga więc dokładne badania przesiewowe i wiarygodną diagnostykę.
„Inwestycje w nowoczesne technologie są niezbędne w celu zapewnienia naszym Pacjentom najwyższych standardów diagnostyki i leczenia. Z tą świadomością nieustannie modernizujemy posiadaną bazę sprzętu medycznego, zwiększając nakłady na nowej generacji urządzenia, ratujące zdrowie i życie ludzkie” – mówi Grzegorz Kloc, Dyrektor SPZOZ w Świdnicy.
KategorieBez kategorii