Nowoczesny tomograf komputerowy jest już dostępny dla Pacjentów świdnickiego szpitala

W Pracowni Tomografii Komputerowej świdnickiego szpitala działa już wysokiej klasy tomograf komputerowy, pozwalający na szybszą i skuteczniejszą niż do tej pory, diagnostykę pacjentów. Nowy sprzęt, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, pozwala na przeprowadzanie bezpiecznych badań diagnostycznych u większej liczby pacjentów, w krótszym czasie.

Nowoczesny, 128 – warstwowy tomograf komputerowy GE Revolution Evo czeka już na pacjentów w zmodernizowanej i odpowiednio dostosowanej Pracowni TK. Sporą zaletą zakupionego sprzętu jest mniejsza inwazyjność dla pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości diagnostyki. Tomograf, pozwala na znaczące obniżenie dawki promieniowania i ilości stosowanych jodowych środków kontrastowych, w porównaniu do aparatów starszej generacji, a to z kolei zasadniczo wpływa na bezpieczeństwo pacjentów. Nowy tomograf zastąpił wysłużony aparat z 2007r., dotychczas używany w Pracowni.

Koszt nowego tomografu komputerowego wyniósł 1.832.430,00 PLN, a całkowita wartość inwestycji to 2.537.832,51 PLN. W ramach umowy z Powiatem Świdnickim szpital otrzymał dotację celową w kwocie 1.500.000,00 PLN, pochodzącą ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.