O koronawirusie w Powiecie Świdnickim

W grudniu 2019 roku świat obiegły pierwsze informacje o zakażeniach koronawirusem. Mijają miesiące, a osób zarażonych wciąż przybywa, rośnie także niestety liczba ofiar śmiertelnych.

Czy mieszkańcy Powiatu Świdnickiego mają podstawy do obaw? Czym właściwie jest koronawirus? Jaką drogą się przenosi? Jak odróżnić koronawirusa od zwykłej grypy? Na te i wiele więcej ważnych pytań, odpowiedzi znajdą Państwo w przygotowanym przez nas materiale.

O koronawirusie i innych zagrożeniach epidemiologicznych w naszym powiecie mówią pracownicy naszego szpitala m.in. lek. med. Sławomir Pietrzak, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa, lek. med. Mariusz Leszczyński, Lekarz Kierujący Oddziałem Dziecięcym oraz Katarzyna Konrad, Specjalista ds. Epidemiologii i Higieny Szpitalnej. Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez TV Teletop Sudety.

Źródło: tvts.pl