Operacja usunięcia gigantycznego guza jajnika w naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym!

Około 20 kg – tyle ważył guz jajnika u 38-letniej pacjentki, z powodzeniem zoperowany początkiem kwietnia przez naszych lekarzy ginekologów. Kobieta została do nas skierowana z Oddziału Wewnętrznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Jak wynika z wywiadu lekarskiego, olbrzymi guz rósł w ciele pacjentki przez okres blisko 1 roku.

Zabieg operacyjny, przeprowadzony został przez naszych specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej dr n. med. Filipa Kubiaczyka oraz lek. med. Piotra Ostrowskiego i polegał na usunięciu guza jajnika lewego, narządu rodnego, sieci większej oraz wyrostka robaczkowego. Pacjentka z powodzeniem przeszła rozległą operację i została już wypisana do domu w stanie ogólnym bardzo dobrym.

Całemu zespołowi operacyjnemu serdecznie gratulujemy sukcesu w przeprowadzeniu spektakularnego zabiegu. Nieczęsto lekarze mają do czynienia z tak gigantycznymi guzami.

Przy okazji apelujemy do kobiet o regularne wykonywanie badań ginekologicznych i samoobserwację. Nowotwór jajnika we wczesnym stadium nie daje specyficznych objawów, dlatego tak ważna w jego przypadku jest czujność i profilaktyka.