Opinia o Poradni Genetycznej SPZOZ w Świdnicy

Opinia o Poradni Genetycznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej  w Świdnicy

W dniu 22.06.2007 odbyłam wizytację w Poradni Genetycznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy. Po zapoznaniu się z zasadami pracy Poradni, liczbą przymowanych pacjentów i zakresem poradnictwa genetycznego oraz dokumentacją medyczną, stwierdzam, że jest to wyróżniająca się (według mojej wiedzy, w skali kraju) placówka.
Mimo małego zespołu zatrudnionych specjalistów, czas oczekiwania przez pacjentów na przyjęcie w Pordani nie przekracza dwóch miesięcy, co niewątpliwie dla poszczególnego pacjenta jest długim czasem oczekiwania, ale jest krótszy, niż średni czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w kraju.
Niewątpliwie jest to zasługa właściwiej organizacji pracy i zaangażowania całego personelu, a  w szczególności jest to osobista zasługa Kierownika Poradni, pani dr Ewy Kilar.
Biorąc pod uwagę znaczenie genetycznego poradnictwa onkologicznego w zapewnieniu pacjentom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom, właściwej opieki medycznej, w tym badań profilaktycznych uważam, że działalność tej Poradni powinna być wspierana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Do raportu załączam szczegółowe sprawozdanie z działalości Poradni, przygotowane przez Kierowniki Poradni, dr Ewę Kilar.

Wrocław, 25.06.2007

{gallery}dyplomy/opinia_poradnia2007{/gallery}