Piękny dar od Fundacji eRAKobiet dla naszych pacjentów onkologicznych

Sala podawania chemioterapii w naszym Oddziale Onkologicznym w zupełnie nowej odsłonie! Wszystko za sprawą niezwykłej inicjatywy Fundacji eRAKobiet, która postarała się o doposażenie sali, aby zapewnić przebywającym w niej pacjentom poczucie komfortu i zaopiekowania w trudnych dla nich chwilach.

Dzięki grantowi, jakie udało się pozyskać Fundacji w Konkursie Wedel Od Serca zorganizowanym przez firmę E. Wedel, każde stanowisko w sali zostało wyposażone w zestaw składający się z wysokiego wyprofilowanego podnóżka, poduszki do podtrzymania karku oraz ciepłego i miłego w dotyku koca, dodatkowo opatrzonego słowami otuchy i nadziei.

Biorąc pod uwagę czas pobytu pacjenta w sali podawania chemioterapii, który wynosi nawet kilka godzin oraz obciążenie wynikające z przyjmowania chemii, możliwość położenia się w tym czasie jest niezwykle ważna. Odczucia chłodu i niewygody, dzięki ciepłym kocom i wygodnym poduszkom również nie będą już dokuczać naszym pacjentom.

Jak zaznaczają przedstawicielki Fundacji „Chcemy wspierać osoby chore, sprawić aby choć przez chwilę poczuły się lepiej. Wierzymy, że drobne gesty znaczą więcej niż tysiąc słów.”

My również w to wierzymy! Serdecznie dziękujemy za uwzględnienie naszego szpitala w tak wspaniałym projekcie. Cieszymy się, że dzięki ludziom dobrej woli nasza sala podawania chemioterapii jest miejscem coraz bardziej przyjaznym Pacjentom 👏💝