Pracownia Tomografii Komputerowej (TK)

SPZOZ w Świdnicy
RSS „Latawiec”
ul. Leśna 27-29
58-100 Świdnica

Rejestracja osobista:
w dni robocze od pon. do piątku
w godzinach 8 00 – 18 00

Rejestracja telefoniczna:
w dni robocze od pon. do piątku
w godz. 9 00 – 14 00

INFOLINIA 74 630 60 60
lub
w godzinach 9 00 – 17 00
690 622 283

Rejestracja przy pomocy e-mail: wiadomość ze skanem skierowania do właściwej pracowni (jeżeli jest wystawione) wraz z podaniem telefonu kontaktowego należy wysłać na adres e-mail: rejestracja.TK@szpital.swidnica.pl
Odpowiedź zostanie wysłana na adres poczty elektronicznej nadawcy w terminie do 2-3 dni roboczych.

Druki do pobrania

Pracownia czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8 00 – 18 00. Wydawanie wyników w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8 00 –  18 00. Badania ambulatoryjne wykonywane po wcześniejszej rejestracji.

W Pracowni wykonywane są badania dla pacjentów oddziałów szpitalnych, a także badania ambulatoryjne bezpłatnie (w ramach kontraktu z NFZ) oraz odpłatnie.

W Pracowni Tomografii Komputerowej został zainstalowany Nowoczesny, 128 – warstwowy tomograf komputerowy GE Revolution Evo. WIĘCEJ INFORMACJI – TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cenową.

Badania tomograficzne wymagają przygotowania pacjenta.
Zawsze należy przygotować pacjenta do ewentualności dożylnego podania środka cieniującego. W związku z powyższym pacjent powinien zgłosić się na badanie TK na czczo lub po lekkim posiłku, jeśli od jego spożycia upłynęło min. 6 godz. dodatkowe przygotowanie  pacjenta  do badania jamy brzusznej, szczególnie miednicy małej, polega na doustnym podaniu 1 godzinie przed badaniem środka cieniującego. Pacjent zostaje poinformowany o przebiegu badania już bezpośrednio w Pracowni.
Dla otrzymania czytelnych obrazów konieczne jest wstrzymanie oddechu w trakcie badania. Pacjenci niespokojni, pobudzeni mogą wymagać krótkiego znieczulenia.

Dla wykonania badania tomografii komputerowej wymagane jest skierowanie od lekarza POZ lub lekarza specjalisty.