Radość w RSS „Latawiec” – urodziły się pierwsze trojaczki

Na oddziale położniczym RSS „Latawiec” urodziły się trojaczki – dwie dziewczynki i jeden chłopczyk.

Nicola, Marcel i Oliwia przyszli na świat kilka godzin temu tuż po 9 godzinie.

To wyjątkowe wydarzenie bo trojacza ciąża zdarza się raz na 8 000 porodów mówi dr Jan Zieńczuk – Lekarz kierujący Oddziałem Fizjologii i Patologii Noworodka

Trojaczki są wcześniakami, urodziły się w 32-tym tygodniu ciąży. Cała trójka jest zdrowa, w czym swoją zasługę ma personel medyczny oddziału położniczego i noworodkowego. W końcu to oddziały o II, stopniu referencyjności, tu przyjeżdżają kobiety z zagrożonymi ciążami i szczęśliwie rodzą nawet najmniejsze dzieci.

Przy porodzie (C.C) brało udział aż 18 osób, w tym 8. Lekarzy – mówi dr Zbigniew Kubiaczyk Lekarz Kierujący Oddziałem Ginekologiczno – Położniczym.

Na trojaczki oprócz mamy Beaty i taty Radosłąwa czeka ich 12 letni braciszek Dawid. Wszyscy trzymają kciuki, aby trojaczki były zdrowe i jak najszybciej wyszły ze szpitala.

Gratulujemy Państwu Beacie i Radkowi oraz bratu Dawidowi a naszym najmniejszym pacjentom Nikoli, Marcelowi i Oliwii życzymy dużo, dużo, dużo zdrowia!