Utrzymujemy wysoką pozycję wśród polskich szpitali

Z przyjemnością informujemy, że ukazały się wyniki jubileuszowego X Rankingu Szpitali organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Według rankingu „Złotej Setki Szpitali” Rzeczpospolitej wciąż utrzymujemy wysoką pozycję wśród polskich szpitali.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy w tegorocznym rankingu szpitali dziennika „Rzeczpospolita ” zajął 1 miejsce w Województwie Dolnośląskim wśród szpitali publicznych , 2 miejsce wśród wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych a 15 miejsce w kraju w kategorii szpitali publicznych i niepublicznych wielospecjalistycznych zabiegowych.

W rankingu uczestniczyło 256 szpitali z całej Polski. Ranking dla „Rzeczpospolitej” opracowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Centrum oceniało m.in.: zarządzanie szpitalem, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług dla pacjenta, certyfikaty jakości zdobyte przez szpital,  komfort pobytu pacjenta i wniesione skargi.

Maksymalnie szpital mógł zdobyć 1000 punktów. Nasz szpital zdobył 866,20 punktów ( więcej niż w 2012 roku ) a zwycięzca rankingu Pleszewskie Centrum Medyczne uzyskało 910,23 punktów.