Wyjazd studyjny do Legnicy fot. J.Zieńczuk

17 czerwca 2010r. kadra menadżerska Oddziału Neonatologii RSS „Latawiec” (II stopień referencyjności) odwiedziła Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy Oddział Neonatologiczny (III st. referencyjności). Celem spotkania było omówienie współpracy pomiędzy naszymi ośrodkami, wymiana doświadczeń i wiedzy dot. funkcjonowania oddziału tak aby nasze pacjentki z najcięższą patologią noworodka otrzymały najszybszą i najlepszą pomoc zarówno w Świdnicy jak i w Legnicy.
Dla przypomnienia Oddział Neonatologiczny RSS „Latawiec” zakłada opiekę I i II stopnia referencyjności tj:
I poziom – opieka nad fizjologicznie przebiegającą ciążą, porodem i połogiem oraz zdrowym noworodkiem, a także zapewnia krótkotrwałą opiekę nad niespodziewanie występującą patologią.
II poziom – obejmuje opiekę nad patologią średniego stopnia.
WSS w Legnicy zakłada opiekę I,II i III stopnia:
III poziom – zajmuje się najcięższą patologią matki i noworodka.

{gallery}galeria/2010_wyjazd_noworodki{/gallery}