Jacek Domejko wyróżniony w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2010

 W poniedziałek 24 stycznia 2011r. na Zamku Królewskim odbyła się uroczysta Gala która zwieńczyła jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w polskiej medycynie – konkurs Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2010. W tym roku specjalne wyróżnienie otrzymał dyrektor Jacek Domejko.

W poprzednich latach Dyrektor Jacek Domejko był 3 krotnie nominowany do tytułu Menadżera Roku.

Celem konkursu było nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukcesy w ochronie zdrowia. „Promowanie takich działań i liderów sprawia, że stają się oni przykładem dla innych” – podkreślali organizatorzy. W skład kapituły konkursu weszli byli ministrowie zdrowia, profesorowie nauk medycznych i osobistości ze świata medycyny.

Tytułem osobowości roku 2010 w ochronie zdrowia został kardiolog prof. Witold Rużyłło. Nagrody podczas uroczystej gali wręczyła minister zdrowia Ewa Kopacz.

W kategorii działalności charytatywnej tytuł lidera otrzymała Dorota Rabczewska-Doda, która – w ocenie kapituły – „dla polskiej transplantologii zrobiła więcej niż niejedno stowarzyszenie, niejedna akcja ministerialna„, apelując o szpik dla chorych na białaczkę.

Tytuł menedżera roku w ochronie zdrowia otrzymał lekarz Roman Szełemej. Menedżerem roku w ochronie zdrowia został także lekarz Ryszard Szcząchor, który jest dyrektorem i właścicielem największego w województwie lubuskim Centrum Medycznego Aldemed.

Liderem Roku 2010 w Ochronie Zdrowia w kategorii zdrowia publicznego został Andrzej M. Fal. Tytuł lidera w kategorii działalności edukacyjno-szkoleniowej otrzymał program „Cukrzycowe Centra Edukacji Lilly”, Eli Lilly Polska Sp. z o.o.
W kategorii: media-dziennikarstwo informacyjne i edukacyjno-społeczne tytuł lidera otrzymali redaktorzy Iwona Schymalla i Mariusz Gujski. Nagrody specjalne czasopisma „Menedżer Zdrowia” otrzymali prezes Agencji Ochrony Technologii Medycznych Wojciech Matusewicz i Fundacja na rzecz Wspierania Rozwoju Polskiej Farmacji i Medycyny – Polpharma.

Źródło: termedia