Za nami pierwsza w Świdnicy konferencja położnicza zorganizowana w ramach Tygodnia Godnego Porodu

18 maja 2024r. w Park Hotel w Świdnicy odbyło się wspaniałe i niezwykle cenne merytorycznie wydarzenie, zorganizowane przez nasz Oddział Ginekologiczno-Położniczy, a dedykowane rodzicom oczekującym na narodziny dziecka.

Spotkanie, prowadzone pod patronatem Fundacji Rodzić po Ludzku w ramach Tygodnia Godnego Porodu, którego tegoroczny temat przewodni brzmiał: „Koktajl hormonów – poznaj przepis na dobry poród i połóg”, miało na celu zainspirować, wzmocnić i lepiej przygotować przyszłe mamy i tatusiów na wspólne przejście przez wyjątkowy czas, jakim jest poród i połóg.

Dzięki obecności znakomitych specjalistów m.in. w dziedzinie położnictwa, anestezjologii, laktacji i psychologii, poruszonych zostało wiele ważnych dla przyszłych rodziców tematów, a uczestnicy spotkania mieli okazję u źródła znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania i wątpliwości. Wśród prelegentów znaleźli się lekarze ginekolodzy: Filip Kubiaczyk, Sandra Płonka, Katarzyna Pilecka, Daria Lenartowska-Pospiech, anestezjolog: Aleksandra Łakomska, położne: Wioletta O’Connor, Agnieszka Matkowska, Anna Kuczyńska, psycholog: Justyna Kasińska oraz przedstawicielka Polskiego Banku Komórek Macierzystych: Aleksandra Wysocka.
Po części wykładowej, uczestnicy spotkania mieli również okazję wziąć udział w warsztatach z zakresu pozycji wertykalnych, które poprowadziły położne: Wioletta O’Connor, Elżbieta  Mierzejewska oraz Anna Wachowiak-Bobkiewicz.

Serdecznie dziękujemy:

– wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w wydarzeniu! Mamy nadzieję, że było ono owocne i bogate w wiedzę, którą już niebawem uzupełni doświadczenie. Tymczasem serdecznie zachęcamy do odbycia porodu w naszym szpitalu !!

– Pani Wioletcie O’Connor, która była pomysłodawczynią i inicjatorką zorganizowania wydarzenia w Świdnicy oraz dr n. med. Filipowi Kubiaczykowi, Lekarzowi Kierującemu naszym Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym i Elżbiecie Mierzejewskiej Położnej Oddziałowej, za szczególny udział w jego organizacji.

– wszystkim prelegentom za poświęcony czas i dawkę cennych informacji.

Mamy nadzieję, że to pierwsze ale nie ostatnie tak ważne dla przyszłych rodziców spotkanie, które nasz Oddział Ginekologiczno-Położniczy będzie miał przyjemność zorganizować.