Zapraszamy na mammografię

PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI
od 15 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2022 roku
RSS „Latawiec” zachęca kobiety w wieku od 50 do 69 lat do skorzystania z możliwości wykonania i oceny bezpłatnej mammografii.
Mammografia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian w tkance piersi – wykrywa je w 90-95 proc. przypadków. Należy ją wykonywać co dwa lata (chyba, że lekarz zaleci częstsze badanie). Jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym.
W badaniu mammograficznym wykrywane są guzki, a także inne zmiany i nieprawidłowości w piersi w bardzo wczesnym etapie, kiedy jeszcze nie można tych zmian wykryć w procesie samobadania, czy podczas badań palpacyjnych wykonywanych przez lekarza.
Im później zostaje rozpoznana zmiana, tym mniejsze są szanse jej wyleczenia, a więc i uratowania życia. Dlatego tak ważne jest, by Polki regularnie przeprowadzały samobadanie, a także poddawały się badaniu mammograficznemu piersi – diagnostyce, która pozwala wykryć zmiany nowotworowe u ich początku.
Jeśli wynik badania mammograficznego, wykonanego w ramach programu, wzbudzi wątpliwości lekarza, skieruje on na dalszą diagnostykę (badanie fizykalne i ewentualnie USG piersi, w razie potrzeby biopsję), a jeśli okaże się to konieczne – także na leczenie. Świadczenia te są dla ubezpieczonych w NFZ bezpłatne.
Aby wziąć udział w programie, nie potrzeba skierowania. 
Badanie wykonuje się w Pracowni Mammografii Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy (parter) po wcześniejszej rejestracji.
Pracownia czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 00 do 18 00.
Rejestracja odbywa się osobiści lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Pracowni Mammograficznej po nr. Tel. 690 622 284
ZAPRASZAMY NA MAMMOGRAFIĘ !!!