Mamy 4 miejsce w Polsce w rankingu „Bezpieczny Szpital”

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 30.X.2014r. odbyła się uroczysta Gala Najlepszych Szpitali w Polsce „Bezpieczny Szpital”.  SP ZOZ w Świdnicy zajął 4 miejsce w Polsce zdobywając 890,87 pkt oraz 1 miejsce wśród szpitali publicznych na Dolnym Śląsku.

XI ranking został zorganizowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i wydawnictwo Blue Media a partnerem prasowym była „Rzeczpospolita”.

W rankingu uczestniczyło 243 szpitale w tym 195 publicznych (takich jak SP ZOZ w Świdnicy), niepublicznych 48, a niepublicznych ze 100% udziałem samorządu 24 szpitale.

SP ZOZ w Świdnicy konkurował z 22 placówkami z województwa dolnośląskiego nadal utrzymując pozycję lidera wśród szpitali publicznych bowiem Miedziowe Centrum Zdrowia to szpital w pełni prywatny, którego właścicielem jest KGHM.

Oceniane były obszary:
Zarządzanie z możliwością otrzymania 390 pkt. (szpital uzyskał 303,77)
A. Budynki, bezpieczeństwo eksploatacji budynków
B. Zarządzanie majątkiem
C. Zasilanie w media, instalacje
G. System informatyczny
H. Zarządzanie
O. Finanse

Opieka medyczna z możliwością otrzymania 390 pkt. (szpital uzyskał 348,49)
D. Sale operacyjne i blok
E. System sterylizacji
F. Leczenie pacjenta w stanie nagłym, dostęp do diagnostyki
I. Polityka lekowa
N. Personel i jego kwalifikacje

Jakość z możliwością otrzymania 250 pkt. (szpital uzyskał 238,6)
J. Jakość usług
K. Certyfikacja i akredytacja
L. Komfort pobytu
M. Zdarzenia niepożądane i skargi
7 miejsce w kraju szpital uzyskał w kategorii „Dziesięć najlepszych szpitali pod względem jakości opieki medycznej”.

W czasie gali przedstawiono najlepsze szpitale w Polsce i w każdym z 16 województw. Przy tej okazji spotkało się 150 menedżerów najlepszych polskich szpitali, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, samorządów. Dyplom z rąk Wiceministra Zdrowia Aleksandra Soplińskiego odbierał dyrektor Grzegorz Kloc.

Tak wysoki skok zawdzięczamy stabilnej sytuacji finansowej i temu, że mamy doskonałych fachowców” mówił dyrektor Grzegorz Kloc w wywiadach z prasą.

Zobacz więcej: