Artykuł p. Krystyny Jankotowicz w miesięczniku „Opieka Onkologiczna”

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością prezentujemy artykuł naszej koleżanki Krystyny Jankotowicz pielęgniarki oddziałowej Oddziału Onkologii Klinicznej z Dziennym Chemioterapii dot. „Analizy jakości życia pacjentów w trakcie chemioterapii” w czasopiśmie „Opieka Onkologiczna”.

W artykule dokonano analizy czynników wpływających na jakość życia pacjentów poddanych chemioterapii z powodu choroby nowotworowej.

Materiał zebrano wśród pacjentów leczonych w naszym szpitalu na Oddziale Onkologii Klinicznej. Z artykułu można się dowie wiedzieć, że jakość  życia pacjentów leczonych chemioterapią z powodu  nowotworów jest obniżona do poziomu 60%. Auto mówi, że „… Chemioterapia powoduje największe ograniczenia w funkcjonowaniu emocjonalnym, społecznym, sprawności fizycznej, a także w wykonywaniu pracy zawodowej i zajęć domowych. Do najczęściej spotykanych objawów wywołanych leczeniem chemioterapeutycznym należą: zaburzenia snu, uczucie ogólnego zmęczenia, odczucie bólu, dysfunkcja układu pokarmowego w postaci zaparć i brak apetytu”.

Zapraszamy do lektury  >>> artykuł<<<