Dzwon Zwycięstwa zawisł w naszym Oddziale Onkologicznym

21 lutego 2022r. w naszym Oddziale Onkologicznym zawisł Dzwon Zwycięstwa.  Od tej pory każdy, kto kończy leczenie onkologiczne i opuszcza oddział, będzie mógł symbolicznie uderzyć w dzwon. Jest to wyraz nie tylko wygranej walki z nowotworem, ale też oznaka nadziei, wsparcia i empatii dla pacjentów, którzy są jeszcze w trakcie terapii.

Wydarzenie zainicjowała świdnicka Fundacja Erakobiet, zajmująca się profilaktyką i edukacją w zakresie zdrowia piersi, i to właśnie Prezes Fundacji, Pani Katarzyna Legiejew dokonała trzech pierwszych uderzeń w dzwon, obwieszczając zakończenie swojej walki z nowotworem.

Poza dzwonem, na ścianie oddziału zawisła również tablica, na której będą pojawiały się słowa otuchy od szczęśliwie wyleczonych pacjentów. Cała inicjatywa ma na celu pokazanie, jak ważna w procesie leczenia jest motywacja, silna wola i walka o powrót do zdrowia.Poza licznie zgromadzonymi przedstawicielami Fundacji eRAKobiet, Świdnickiego Stowarzyszenia Amazonki oraz Dolnośląskiej Fundacji Onkologicznej, swoją obecnością na wydarzeniu zaszczycili nas m.in. Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Pani Alicja Synowska, Prezydent Świdnicy Pani Beata Moskal-Słaniewska, Dyrektor Powiatowowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy Pan Ireneusz Skawina oraz Pan Piotr Snopczyński – himalaista, zdobywca szczytu Gashebrum II, a w ostatnim czasie również pacjent świdnickiej onkologii.

Ze strony szpitala w wydarzeniu uczestniczyli m.in Dyrektor Pan Grzegorz Kloc, Z-ca Dyrektora ds. Medycznych lek med. Sławomir Pietrzak, Lekarz Kierujący Oddziałem Onkologii Klinicznej dr n. med. Ewa Kilar, Lekarz Kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej dr n. med. Adam Biernacki oraz pracownicy oddziału onkologicznego.

Serdecznie dziękujemy Fundacji eRAKobiet za wspaniałą inicjatywę oraz wszystkim instytucjom i organizacjom, dzięki którym jej realizacja była możliwa.

Jesteśmy drugim ośrodkiem na Dolnym Śląsku, w którym zawisł i zabrzmiał Dzwon Zwycięstwa, co niezwykle nas cieszy. Mamy nadzieję słyszeć jego dźwięk jak najczęściej .