Nowe łóżka dla rodziców naszych małych Pacjentów

Do Oddziału Dziecięcego i Otolaryngologicznego naszego szpitala trafiło siedem łóżek, z których będą mogli korzystać rodzice, pozostający ze swoim dzieckiem w trakcie hospitalizacji. Łóżka są darem od Fundacji Ronalda McDonalda, która wspiera rodziny hospitalizowanych dzieci, realizując misję „Aby rodzina mogła być razem”.

Jak zaznacza Marek Borowy, licencjobiorca McDonald’s – Choroba dziecka, zwłaszcza gdy wiąże się z pobytem w szpitalu, to trudny i stresujący czas dla całej rodziny. Wszyscy zgadzamy się co do tego, jak ważna jest wtedy obecność rodzica. Dziecko nie może bowiem chorować samo. Mama lub tata powinni mieć zapewnione wówczas godne warunki, bo tylko wtedy będą w stanie dać swojemu dziecku siłę do walki z chorobą. To dla nas wielka radość, że z ubiegłorocznych wpłat 1% podatku możemy sfinansować łóżka dla rodziców dla świdnickiego szpitala. Wszystko piękną klamra spina misja Fundacji Ronalda McDonalda – „Aby rodzina mogła być razem” .

Łóżka są rozkładane, wygodne i łatwe do czyszczenia. Złożone, mogą służyć jako fotel, a po rozłożeniu są wygodnym miejscem do spania.

W imieniu Fundacji darowiznę przekazał jej przyjaciel i donator – Pan Marek Borowy, a wydarzeniu uczestniczyli m.in Dyrektor Pan Grzegorz Kloc oraz Lekarz Kierujący Oddziałem Dziecięcym z Pododdziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej Pan Mariusz Leszczyński.

– Cieszymy się, że Fundacja Ronalda McDonalda w swych dobroczynnych działaniach uwzględniła nasz szpital. Przekazane przez fundację łóżka znacząco przyczynią się do poprawy komfortu rodziców, czuwających dniem i nocą przy swych pociechach, ale też naszych najmłodszych pacjentów, bo nie trzeba przecież podkreślać jak ważna jest dla dziecka obecność rodzica w trudnym czasie hospitalizacji. Jesteśmy wdzięczni za przekazaną darowiznę, która z całą pewnością wpłynie na poprawę jakości świadczonych przez nas usług – mówi Grzegorz Kloc, Dyrektor SPZOZ w Świdnicy.