Konferencja prasowa dot. uruchomienia rezonansu magnetycznego SIGNA Voyager

Szanowni Państwo,

14 maja 2018 ? na konferencji prasowej  ogłosiliśmy uruchomienie, pierwszego w Polsce, urządzenia, które łączy w sobie postępy w dziedzinie obrazowania rezonansu magnetycznego z zaawansowaną technologią konstrukcji magnesów. Ten nowy skaner zapewnia wyższy poziom komfortu pacjenta dzięki elastycznym cewkom i nowatorskim aplikacjom zaprojektowanym by zminimalizować czas badania i poprawić jakości obrazu. To tylko kolejny przykład zobowiązania naszego szpitala do zapewnienia pacjentom najnowszych technologii obrazowania diagnostycznego.

Nowy rezonans magnetyczny, SIGNA? Voyager 1,5T firmy GE Healthcare, został zbudowany w oparciu o nowoczesną architekturę, która zapewnia lepszy stosunek sygnału do szumu i ostrzejsze obrazy o wysokiej jakości. Inteligentna konstrukcja automatyzuje protokoły pacjenta, aby skrócić czas badania i jednocześnie móc zwiększyć liczbę badanych pacjentów. SIGNA? Voyager jest wyposażony w platformę aplikacyjną SIGNA?Works, która pozwala na maksymalizację wydajności klinicznej i zwiększenie wydajności operacyjnej.

Pacjenci badani typowym aparatem rezonansu magnetycznego bardzo często są narażeni na hałas o natężeniu porównywalnym do pracy młota pneumatycznego albo koncertu rockowego. Dzięki technologii Silent Scan zamontowanej na aparacie SIGNATM Voyager umożliwiamy pacjentom badanie w komfortowych warunkach, gdzie hałas jest zredukowany prawie do zera (poziom szeptu).

Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii, w której znajduje się rezonans magnetyczny SIGNA? Voyager 1,5T firmy GE Healthcare dysponuje w chwili obecnej nowoczesną i spełniającą standardy europejskie aparaturą do klasycznych badań radiologicznych, tomograficznych, ultrasonograficznych, mammograficznych w niedługim czasie także planowane jest wykonywanie badań densytometrycznych (gęstości kości).

Fot. Andrzej Szymczuk