Mammograf w Latawcu

 Od 1 marca 2013r. w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec”  działa  najnowocześniejsza  w powiecie świdnickim pracownia mammografii.

Pracownia  pracuje na sprzęcie analogowym amerykańskiego koncernu HOLOGIC  – system mammograficzny LORADM –IV (wraz z systemem kontroli jakości).

Uruchomienie pracowni mammograficznej to dostęp do szybkiej i precyzyjnej diagnostyki. Dzięki temu badaniu będziemy mogli wykrywać schorzenia piersi i szybciej podjąć leczenie. W ramach pogłębionej diagnostyki szpital wykonuje USG piersi cyfrowymi aparatami ultrasonograficznymi. Model M-IV to najnowszej generacji analogowy aparat mammograficzny. Zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu oraz idealny kontrast poprzez zastosowanie unikatowej kratki HTC” mówi Grzegorz Kloc –Dyrektor Szpitala.

Uruchomienie działalności pracowni mammografii jest kolejnym krokiem w realizacji przyjętej strategii rozwoju SP ZOZ Świdnica, zmierzającej do zapewnienia kompleksowości świadczonych pacjentom usług.

Szkolenie personelu z wykonywania mammografii i testów kontroli jakości rozpoczęliśmy już w 2012 roku. W pracowni zatrudniony jest starannie wyselekcjonowany personel. Dla poprawienia psychicznego komfortu naszych pacjentek badanie wykonywane będzie także możliwe przez techniczki RTG.
Zdjęcia z mammografu będą opisywane przez radiologa z wieloletnim stażem w opisywaniu tego typu zdjęć.

Pracownia będzie działać w strukturach Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii, którego kierownikiem jest dr Ilona Winiarska. Zlokalizowana jest na parterze budynku głównego RSS „Latawiec”.

Zabiegamy  w NFZ  o  możliwość zakontraktowania tych usług w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i wiele wskazuje na to , że nasze zabiegi mają szanse zakończyć się sukcesem. Badania będą wykonywane także odpłatnie.

Uruchomienie pracowni zostało sfinansowane ze środków własnych SP ZOZ w Świdnicy – koszt około 200 000  zł.

Wszystkie informacje oraz zapisy na badania w Zakładzie Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii przyjmowane będą  od poniedziałku do piątku- osobiście lub przez osoby trzecie przy okienku w godz. 9:00 – 14:00 Telefonicznie w godz. 11:00 – 13:00.