Pierwsza Zaczytana Biblioteka w Świdnicy otwarta!

W poniedziałek 20 stycznia w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Świdnicy została otwarta pierwsza w mieście Zaczytana Biblioteka. Jej mecenasem są Polskie Koleje Państwowe.

Podczas czytelniczego spotkania w na oddziale dziecięcym obecny był Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów. Przeczytał małym pacjentom historię o Elmerze, wyjątkowym słoniu w kratkę, którego przygody pomagają dzieciom pracować nad trudnymi emocjami. Wraz z Robertem Korólczykiem małym pacjentom świdnickiego szpitala czytała również Alicja Synowska, członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

? Książka to dla nas pretekst do budowania głębokiej relacji, edukacji, rozmowy o emocjach. Podczas pobytu w szpitalu oswajanie różnych lęków ma szczególne znaczenie, a wspólne przeżywanie książkowych historii zdecydowanie w tym pomaga ? mówi Agnieszka Machnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Zaczytane Biblioteki otwierane są przede wszystkim na dziecięcych oddziałach szpitalnych, ale też w domach dziecka, hospicjach, a także w ośrodkach dla dorosłych. Codzienny kontakt z literaturą pomaga małym i dużym czytelnikom łatwiej radzić sobie z trudną i niekiedy smutną codziennością.

Od tej pory mali pacjenci w Świdnicy będą mogli codziennie korzystać z książek, a zbiory będą stale uzupełniane przez Fundację Zaczytani.org.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów video oraz galerii zdjęć z wydarzenia poniżej.