Na terenie RSS „Latawiec” powstanie budynek rezonansu magnetycznego i kuchni przyszpitalnej

Z wielką przyjemnością informujemy, że SP ZOZ w Świdnicy zaczyna pracę nad budową nowoczesnego budynku przeznaczonego pod centrum diagnostyczne w tym pracownię rezonansu magnetycznego i kuchnię przyszpitalną.

Jako generalny wykonawca budynek wybuduje firma Pre-Fabrykat Sp. z o.o z siedzibą w Miłkowie Dyrektor Grzegorz Kloc umowę podpisał w dniu 28.05.2015r. „Będzie to nowoczesny budynek spełniający wszystkie, najwyższe normy wymagane w działalności medycznej i jest odpowiedzią na potrzeby naszych pacjentów ,tak w zakresie nowoczesnej diagnostyki jak i wielokrotnie zgłaszanej konieczności poprawy jakości posiłków szpitalnych ” mówi dyrektor Grzegorz Kloc.

Na parterze o powierzchni 362,12m2 dwukondygnacyjnego budynku o łącznej  powierzchni użytkowej 736,82 m2 będzie znajdować się tzw. centrum diagnostyczne z rezonansem magnetycznym, natomiast w przyziemiu  mieścić się będzie  kuchnia przyszpitalna  o powierzchni374,7 m2 Budowa obejmie towarzysząca infrastrukturą techniczną, plac parkingowy i dojazd od ul. Korczaka.

Budowa zostanie sfinansowana ze środków własnych szpitala i kosztować będzie ok. 3mln 200 tys zł.  a powinna zostać zakończona do 31.03.2016 roku.

Budynek powstanie między budynkiem B1 (5-kondygnacyjnym budynkiem mieszczącym min.  Blok Operacyjny, Oddział AiIT, sterylizację i aptekę ) –a budynkiem Stacji Dializ na działce nr 1836 i będzie połączony łącznikiem na każdej kondygnacji z budynkiem B1.