Wolontariusz RSS „Latawiec” w Pałacu Prezydenckim

31 marca 2010 podczas uroczystej Gali Wolontariatu w Pałacu Prezydenckim, Pan Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką, spotkali się z wolontariuszami – ludźmi, którzy poświęcają swój czas, energię i umiejętności aby pomagać innym.

Podczas uroczystości Pan Prezydent Bronisław Komorowski wręczył specjalne nagrody wyróżniającym się wolontariuszom wśród których znalazł się Piotr Parobiec – wolontariusz pomagający pacjentom RSS „Latawiec”. Piotr Parobiec znalazł się na III miejscu zwycięzców konkursu.

Piotr Parobiec – Tegoroczny maturzysta, działający jako wolontariusz z ramienia Ligi Kobiet Polskich, na terenie Szpitala „Latawiec” w Świdnicy. Potrafi wysłuchać, przytulić, rozweselić, zarówno najmłodszych pacjentów, jak i dorosłych, którzy toczą walkę życia na oddziale onkologicznym. Oprócz tego Piotrek jest organizatorem Międzynarodowego Dnia Pisania Listów Amnesty International, jeździ na wymiany młodzieżowe, gdzie podnosi swoje kwalifikacje i pomaga dzieciom w innych krajach.