Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

Dzisiaj, 13. października, obchodzimy święto polskiego ratownictwa medycznego. Zostało ono powołane Ustawą z dnia 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym i po raz pierwszy obchodzone było 13. października 2006 roku w Wyszkowie w województwie mazowieckim.

Dzień ten ma na celu uhonorowanie pracy ratowników medycznych. Ratownicy medyczni, to osoby które zjawiają się jako pierwsze, by ratować życie. Często ryzykują, by tylko dotrzeć do potrzebującego na czas i udzielić mu pomocy.


Z okazji przypadającego w dniu dzisiejszym Dnia Ratownictwa Medycznego składam najlepsze życzenia Ratownikom Medycznym, Lekarzom i Pielęgniarkom systemu oraz Wszystkim, którzy w swej pracy uznają za najwyższą wartość życie drugiego człowieka, niosąc na co dzień pomoc każdemu kto tego potrzebuje.

Praca, którą codziennie wykonujecie jest wyjątkowa, ratujecie dar najcenniejszy, ludzkie życie i zdrowie. Udzielacie pomocy w nagłych stanach zagrożenia zdrowia i życia, pracując w trudnych i wymagających warunkach.

W tym szczególnym dniu proszę o przyjęcie podziękowań za pracę pełną poświęcenia i zaangażowania. Życzę wszelkiej pomyślności, jak najmniej interwencji, jeśli już to udanych akcji, a także satysfakcji i radości jaką daje możliwość ratowania ludzkiego życia.

Grzegorz Kloc
Dyrektor SPZOZ w Świdnicy