Już dziś 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Już dziś 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2 wyjątkowo zorganizowany został w 5. niedzielę stycznia. Tegoroczne hasło przewodnie zbiórki brzmi: Finał z głową. Już po raz drugi w historii finał WOŚP jest dedykowany laryngologii, a środki pochodzące z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Będą to m.in. aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, zestawy endoskopów laryngologicznych, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, endoskopy, egzoskopy, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego i lasery diodowe.

W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld PLN i zakupiła ponad 65 200 urządzeń.

Wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można okazać na różne sposoby. Szczegółowe informacje na temat wszystkich dostępnych form wsparcia ? https://www.wosp.org.pl/wspieraj

Zagrajmy razem ??? Razem możemy więcej !!!

Źródło:

https://www.wosp.org.pl/

.: