Ginekologiczne warsztaty edukacyjne w naszym szpitalu

W miniony piątek, 22 marca 2024r. w naszym szpitalu odbyły się warsztaty ginekologiczne z zakresu procedury LASH (laparoskopowej nadszyjkowej resekcji macicy), prowadzone przez dr n. med. Filipa Kubiaczyka, Lekarza Kierującego Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym SPZOZ w Świdnicy.

To pierwsze, z cyklu zaplanowanych w najbliższym czasie szkoleń, będących efektem współpracy pomiędzy naszym szpitalem, a BOWA Medical, producentem i dystrybutorem wysokiej klasy sprzętu medycznego, który wykorzystujemy na Bloku Operacyjnym.

Z inicjatywy BOWA Medical, która doceniła wysokie umiejętności dr Kubiaczyka oraz jego doświadczenie w zabiegach laparoskopowych, zrodził się pomysł organizacji warsztatów, podczas których wiedzę i wskazówki w zakresie sprawnego przeprowadzenia procedury LASH  mogliby czerpać zaproszeni lekarze ginekolodzy.

Podczas piątkowych zabiegów, które przeprowadzili dr n. med. Filip Kubiaczyk i specjalista ginekologii i położnictwa Katarzyna Pilecka, zastosowano rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo pacjentek podczas leczenia operacyjnego mięśniaków macicy tj. laparoskopową morcelację tkanek z użyciem worka Metra Bag. Metoda ta, daje możliwość gromadzenia płynów i drobnych fragmentów tkanek w systemie zamkniętym, co minimalizuje ryzyko śródoperacyjnego rozsiewania komórek nowotworowych w jamie brzusznej.

W warsztatach wzięli udział lekarze ginekolodzy ze szpitala w Krapkowicach oraz przedstawiciel firmy BOWA.

Cieszymy się, że dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów ginekologów, nasz szpital  stał się miejscem wydarzenia edukacyjnego, które z uwagi na wysokie zapotrzebowanie na wiedzę dotyczącą procedury LASH, jest niezwykle istotne.