Kolejna, wspaniała inicjatywa dotarła do naszego Oddziału Onkologii Klinicznej

Kolejna, wspaniała inicjatywa dotarła do naszego Oddziału Onkologii Klinicznej. Wszystko za sprawą niesamowitych, pełnych pasji i radości kobiet, które przychodzą z pomocą pacjentom mierzącym się z chorobą nowotworową.
Właśnie z myślą o tych pacjentach i ich najbliższych powstały dwa niesamowite dzieła ludzkich rąk, które zdobią już ściany naszej szpitalnej sali chemioterapii – kolorowa kwietna makrama oraz dające nadzieję na wyzdrowienie – drzewo życia.

Nie byłoby to możliwe bez udziału Dolnośląskiej Fundacji Onkologicznej oraz Świdnickiego Stowarzyszenia Amazonki, a przede wszystkim wielkich serc, pasji i pracy osób skupionych wokół warsztatów arteterapii. Dwadzieścia osób z dwóch grup warsztatowych od stycznia wspólnie pracowało nad makramą, wkładając w nią ogrom zaangażowania: Roma Soja, Teresa Binek, Katarzyna Michalczak, Edyta Kruk, Wanda Fiter, Renata Olejnik, Barbara Wysocka, Aleksandra Klacewicz, Teresa Daleszyńska, Ela Wojciechowska, Joanna Kwiatkowska, Alicja Olobry, Bożena Szkuciak, Zofia Siczek, Kazimiera Zając, Iwona Polak, Małgorzata Folcik, Zofia Pieńkos, Krystyna Bytniewska, Elżbieta Kobiela oraz Barbara Krystyniak.
Drzewo życia wykonała wolontariuszka Pani Dorota Podróżnik-Czerepak.

Przy realizacji projektu bezcenne było wsparcie, jakiego udzieliła Pani Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz hurtownia farb KOSTA ze Świdnicy.

W wydarzeniu wzięły również udział przedstawicielki Stowarzyszenia Niebieski Motyl, które z okazji przypadającego 8 maja Światowego Dnia Świadomości Raka Jajnika, przygotowały dla pacjentek przebywających w naszym oddziale onkologicznym symboliczne upominki.

Uroczyste przekazanie darowizny odbyło się w obecności Pani Poseł Izabeli Mrzygłockiej, Pani Prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, Naczelnej Pielęgniarki SPZOZ w Świdnicy Pani Małgorzaty Tomskiej, Lekarz Kierującej Oddziałem Onkologii Klinicznej Pani dr n. med. Ewy Kilar, Pielęgniarki Oddziałowej Pani Lilianny Olkowskiej oraz przedstawicielek darczyńców.