Nasz Oddział Otolaryngologiczny z nowoczesnym systemem endoskopowym. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, umożliwiający precyzyjną ocenę wnętrz nosa, gardła, ucha i krtani zasilił nasz Oddział Otolaryngologiczny.

Sprzęt został zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP w ramach 29. Finału, który odbył się w 2021r. i dedykowany był oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Badanie endoskopowe jest jednym z najważniejszych badań wykonywanych w otolaryngologii. Endoskop zawiera układ optyczny umożliwiający obejrzenie niedostępnych okolic ciała. Badania przeprowadzane za jego pomocą są bezbolesne, co jest szczególnie istotne w przypadku najmłodszych pacjentów.

Dzięki nowoczesnej technologii i doskonałej jakości obrazu Full HD, przekazany naszemu szpitalowi system endoskopii giętkiej i sztywnej pozwoli na dokładniejszą diagnostykę laryngologiczną oraz przyczyni się do poprawy komfortu naszych pacjentów.

DZIĘKUJEMY Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za otrzymany dar, a także wolontariuszom zaangażowanym w zbiórki oraz wszystkim tym, którzy wspierają tę szczytną inicjatywę.