W świdnickim Latawcu rusza Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Osteoporozy

W świdnickim szpitalu za niespełna miesiąc rusza Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Osteoporozy. Osteoporoza, nazywana cichym złodziejem kości to podstępna i niebezpieczna choroba, na której wystąpienie narażeni są przede wszystkim seniorzy. To właśnie do nich kierowany jest program diagnostyczny opracowany przez Powiat Świdnica, który realizowany będzie w naszym szpitalu.

Badania  adresowane są do seniorów z dwóch grup:
–  kobiet  w wieku 66-79 lat oraz mężczyzn w wieku 70-79;
– kobiet w wieku 55-65 i mężczyzn 60-69 lat z tzw. czynnikami ryzyka (upadki w przeszłości, przyjmowanie sterydów, RZS, złamania osteoporotyczne u rodziców).

Zapisy do Programu rozpoczynają się 01.09.2021 r. a badania będą wykonywane seniorom bezpłatnie. Program jest finansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Świdnickiego.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym przygotowanym przez Tv Teletop Sudety, gdzie o Programie mówią Alicja Synowska – Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Dorota Podwórna – Lekarz Kierujący Oddziałem Reumatologicznym z Pododdziałem Rehabilitacyjnym oraz Grzegorz Kloc – Dyrektor SPZOZ w Świdnicy.