Specjalistyczny sprzęt do wysoko ? przepływowej tlenoterapii donosowej w darze dla szpitala Latawiec

W środę, 29.07.2020r. nastąpiło oficjalne przekazanie darowizny dla świdnickiego szpitala Latawiec od Fundacji Siepomaga, w postaci dwóch zestawów specjalistycznych urządzeń do wysoko-przepływowej tlenoterapii donosowej Airvo 2, uznawanej przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z terapii leczenia pacjentów chorych na COVID-19.

W imieniu szpitala darowiznę odebrał Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Sławomir Pietrzak.

Urządzenie AIRVO 2 generuje wysokie przepływy ogrzanych i nawilżonych gazów oddechowych, które są dostarczane do pacjenta za pomocą różnych nosowych i tracheostomijnych części kontaktujących się z pacjentem oraz masek. Zastosowanie urządzenia daje szansę na uniknięcie konieczności wentylacji mechanicznej czyli podłączenia do respiratora.

Dzięki wbudowanemu generatorowi przepływu oraz innowacyjnemu systemowi podawania tlenu urządzenie AIRVO 2 jest skutecznym i wszechstronnym rozwiązaniem w terapii tlenowej.

Sprzęt będący przedmiotem darowizny, został zakupiony ze środków pochodzących ze zbiórki pieniężnej prowadzonej na portalu internetowym siepomaga.pl, której celem jest wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią COVID-19, a łączna wartość podarowanego świdnickiemu szpitalowi sprzętu medycznego wyniosła 54.987,76 zł.

Wyrażamy podziękowania dla Fundacji Siepomaga, wszystkich którzy ją wsparli i jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc.